+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com

Węgierska Górka – noclegi i atrakcje na łonie natury południowej Polski

Węgierska Górka – atrakcje turystyczne

Planowanie urlopu w górach, to najlepsze połączenie przyjemnego z pożytecznym. Każdy znajdzie idealny odpoczynek dla siebie, niezależnie czy to spływy kajakowe, piesze wędrówki górskie, a może po prostu podziwianie pięknych widoków i oddychanie czystym powietrzem, którego brak w dużych miastach.

Wycieczki w góry, gdzie można odpocząć w uspokajającej ciszy natury, cieszą się dużą popularnością wśród turystów na przestrzeni całego roku, ale trudno znaleźć cichy zakątek dla siebie w takich popularnych miejscach jak Zakopane czy Szklarska Poręba. Ilość turystów w tych okolicach latem jest niewiarygodnie duża, a dla osób chcących więcej prywatności i odosobnienia warto rozejrzeć się po mniej popularnych ale znacznie bardziej czarujących okolicach.

Węgierska Górka należy do jednych z najbardziej wyjątkowych miejsc turystycznych w Polsce. Historia tej okolicy sięga 1477 roku i już w te czasy była ona przedmiotem sporów terytorialnych króla Polski Kazimierza i króla Węgier Macieja Korwina. Dzięki założonej w pierwszej połowie XIX wieku hucie żeliwa, miasteczko i jego okolice szybko się rozwijały, a w obecnych czasach odlewnia jest jednym z najstarszych zakładów w tej branży w Polsce.

Turystyczna wyjątkowość Węgierskiej Górki polega na uniwersalności danego miejsca. Lubisz spływy kajakowe? Rzeka Soła cieszy fanów kajakarstwa, a spływ będzie niezapomnianym doświadczeniem tak dla początkujących jak i dla doświadczonych kajakarzy. Lubisz wybierać się na wędrówki piesze w góry? Przez Węgierską Górkę przebiegają szlaki różnego poziomu trudności o łącznej długości ponad 50 km, co gwarantuje ciekawie spędzony czas i mnóstwo pięknych widoków. Czy może po prostu chcesz odpocząć od szumu codziennego życia w mieście? Węgierskiej Górka jest idealnym miejscem kompleksowego relaksu ciała i duszy. Oprócz atrakcji przyrodniczych znajdziesz tu Aleję Zbójników, która przedstawia sześć pięciometrowych rzeźb zbójników z Żywiecczyzny, każda z których została wykonana przez innego artystę, a także Bulwary nad Sołą, które wraz z Alejami zostały otwarte dla turystów końcem 2009 roku i cieszą turystów, przyjeżdżających do tej pięknej okolicy. Oryginalną atrakcją bulwarów jest łukowy most, który został wykonany z, niezwykłego dla tych okolic, afrykańskiego drewna.

Węgierska Górka Noclegi

Rozrywka wybrana i teraz zostaje najważniejsze zadanie, wybór odpowiedniego noclegu w Węgierskiej Górce. Rozwój branży turystycznej w danej okolicy otwiera dużo możliwości dla turystów. Tu znajdziesz noclegi na każdą kieszeń, od tanich kwater prywatnych i hosteli, które są idealnym rozwiązaniem dla studentów i młodzieży, do osobnych apartamentów i domków dla najbardziej wymagających turystów. W dużym stopniu także wybór miejsca dla noclegu zależy od indywidualnych zapotrzebowań klientów, takich jak lokalizacja miejsca noclegu, wyżywienie, standard czy też dostęp do dodatkowych usług.

Wybierając się na urlop w góry rodzinnie i z dziećmi zalecany jest wybór apartamentów lub domów zamiast pokoi hotelowych czy hosteli, ponieważ one są bardziej przystosowane do potrzeb, które się wiążą z pobytem małych turystów. Takiego typu noclegi nie tylko dają większą niezależność od pozostałych turystów, a także tworzą atmosferę domu, co pozytywnie wpływa na jakość odpoczynku.

Choć w naszych czasach usługi hotelowe są dopasowywane do możliwości finansowych wszelkich turystów, ale wciąż nadzwyczaj popularnym jest wynajem prywatnych kwater w górach. Wynajem kwater prywatnych, jak i pokoi hotelowych się wiąże z zapewnieniem odpowiednich udogodnień. Różnica polega na ilości innych turystów, zamieszkujących obok.

Noclegi w Węgierskiej Górce są perfekcyjnym miejscem nie tylko dla wyjazdów turystycznych, ale także dla różnego rodzaju spotkań firmowych i imprez okolicznościowych, na przestrzeni całego roku. Impreza sylwestrowa w górach, to niepowtarzalne połączenie współczesnego przyjęcia z góralskimi obyczajami.

Planując urlop z wyprzedzeniem może przyjemnie zaskoczyć twoją kieszeń. Dla turystów, co rezerwują noclegi w Węgierskiej Górce ze sporym wyprzedzeniem, często są oferowane rabaty i zniżki, ewentualnie dodatkowe usługi gratis.

Węgierska Górka, niezapomniane miejsce na malowniczym południu Polski. Urlop spędzony tu będziesz ciepło wspominać przez długie lata i na pewno zechcesz tu wrócić jeszcze niejeden raz. Szlaki górskie i spływy kajakowe dla osób preferujących aktywny wypoczynek, a także mnóstwo atrakcji i malowniczych widoków, które zostaną w pamięci na zawsze.