+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com

Noclegi Zarzecze, domki Zarzecze

Noclegi Zarzecze to niezwykle bogata oferta, w której wybierać możemy zarówno pokoje w kwaterach prywatnych, jak i pensjonatach oraz hotelach, popularne są również domki Zarzecze, czekające na gości przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Wybór ostatecznego zakwaterowania zależy od naszych osobistych wymagać oraz możliwości finansowych.

Domki Zarzecze to gwarancja wypoczynku wśród zielonych wzgórz Beskidu Żywieckiego przy akompaniamencie rwących wód rzeczki Żylicy. Zarzecze to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie przede wszystkich spokój i ciszę. Odpocząć tu można od pracy, miejskiego pośpiechu i męczących tłumów. Spacerując szlakami po okolicznych lasach lub przemierzając je na rowerze można z łatwością naładować akumulatory. Jednym z ciekawszych szlaków w pobliżu Zarzecza jest trasa biegnąca przez szczyty Czupel (933 metry n.p.m.) i Magurka Wilkowicka (909 metrów n.p.m.). Taką wycieczkę można zacząć w Wikowicach podchodząc czarnym szlakiem na Skałę Czarownic, z którą związane są liczne, ciekawe legendy. Z Czupla, najwyższej góry pasma Beskid Mały podziwiać możemy piękne krajobrazy – widoczne są  góry Beskidu Małego, między innymi Gaiki, Hrobacza Łąka i Żar, a także szczyty Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dalej niebieskim szlakiem przechodzi się na Magurkę, gdzie czeka na turystów powstałe w 1913 roku schronisko charakteryzujące się specyficznym klimatem i piękną panoramą gór – zobaczyć stąd można między innymi Babią Górę, Pilsko, Wielką Raczę, dolinę Soły, a także słowacką Małą Fatrę. W schronisku warto trochę odpocząć oraz zjeść pyszny, domowy obiad.

Pod koniec lata i wczesną jesienią miłośnicy grzybobrania mogą w zarzeczeńskich lasach bez granic oddawać się pasji zbierania grzybów.
Wielbiciele historii i zabytków znajdą ich wiele w blisko położonych miejscowościach, na przykład w Żywcu, znajdującym się zaledwie 2 kilometry drogi od Zarzecza. W Żywcu zwiedzić można między innymi piękny, klasycystyczny, pochodzący z XVIII wieku Pałac Habsburgów, będący dawną posiadłością rodziny Habsburgów. Obecnie część pałacowych pomieszczeń udostępniona jest do zwiedzania, a w sali lustrzanej odbywają się ciekawe koncerty. Wokół Pałacu roztacza się piękny, otwarty dla turystów park zamkowy z klimatyczną kawiarnią, Domkiem Chińskim, mini zoo, stawem, placem zabaw oraz interesującą parkową przyrodą. Park ten jest prawdziwą ostoją spokoju w samym centrum Żywca.

Noclegi Zarzecze to również idealny wybór dla osób kochających aktywny wypoczynek nad wodą. Miejscowość położona jest nad Jeziorem Żywieckim, które szczególnie latem wypełnione jest fanami żeglowania, windsurfingu oraz amatorami innych sportów wodnych. Szeroki wybór szkółek pływackich i żeglarskich oraz liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego zachęcają do ruchu w lub na wodzie. Ponadto, znaleźć można tu także bezpłatne kąpieliska oraz urokliwe plaże, na których korzystać można do woli z kąpieli słonecznych. Dodatkową atrakcją turystyczną są także statki wycieczkowe kursujące w sezonie po Jeziorze Żywieckim.