+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com

Domki w Żywcu

Żywiec słynie przede wszystkim z wyśmienitego piwa, jednak to nie wszystko co oferuje to miasto – majestatyczne szczyty Beskidu Żywieckiego, mieniące się w słońcu wody Jeziora Żywieckiego, piękne zabytki oraz żywo kultywowana tradycja sprawiają, że Żywiec jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości górskich w naszym kraju. Propozycji noclegowych jest więc bardzo wiele, lecz te oferujące największą przestronność i swobodę to domki w Żywcu. Takie domki są zazwyczaj dwupiętrowe i mogę pomieścić nawet kilkunastu gości. Wszystkie domki w Żywcu oferują wysoki standard, a dzięki ich kompletnemu wyposażeniu i przytulnym wnętrzom poczuć się można niemalże jak w domu.

Jezioro Żywieckie to prawdziwy raj dla fanów sportów wodnych – dzięki sprzyjającym wiatrom z powodzeniem uprawiać tu można żeglarstwo oraz windsurfing. Okoliczne górskie szlaki gwarantują turystom nieograniczone możliwości wędrówek. Z samego Żywca wychodzą trzy górskie trasy – dwa żółte: jeden przez Oczków i Kościelec (795 metrów n.p.m.) w pasmo Beskidu Małego, a drugi przez Grojec (612 metrów n.p.m.) w okolice Browaru, natomiast szlak niebieski prowadzi przez Trzebinię, Tokarkę, Sopotnię Małą na Romankę (1366 metrów n.p.m.).

W Żywcu każdego roku odbywa się wielka folkowa impreza plenerowa – Tydzień Kultury Beskidzkiej, będąca jednocześnie jedną z największych i najstarszych imprez folklorystycznych w świecie. Tydzień Kultury Beskidzkiej nawiązuje do przedwojennego Święta Gór, a jego pierwsza edycja odbyła się w 1964 roku. Festiwal promuje kulturowe dziedzictwo Beskidów – tradycyjny śpiew, muzykę, taniec, obrzędy, zwyczaje, stroje oraz kuchnię. Będąc w Żywcu nie sposób nie odwiedzić Muzeum Browaru, którego historia sięga aż XIX wieku. Zwiedzających przywitają tu przewodnicy w barwnych strojach z minionych epok, by zabrać gości w prawdziwą podróż do ciekawego świata piwa, zarówno w czasie, jak i przez smaki wyrabianego tu złotego trunku. Po poznaniu całego procesu wytwarzania piwa, gości czeka bowiem jego degustacja oraz możliwość zakupu pamiątek. Jeśli więc planujecie swój wymarzony urlop właśnie w sercu Beskidu Żywieckiego domki w Żywcu to idealna forma zakwaterowania, gwarantująca bliskość natury i zdrowy, górski klimat.