+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com

Domki w Wiśle

Wisła znana jest głównie jako rodzinne miasto wybitnego skoczka narciarskiego – Adama Małysza oraz miejsce, w którym swój początek ma na największa z polskich rzek. Dwa potoki, wypływające ze źródeł na Baraniej Górze – Czarna i Biała po połączeniu się w miasteczku i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę.

Jednak Wisła to przede wszystkim jedna z najpiękniejszych górskich miejscowości. Położona w Beskidzie Śląskim, tuż u podnóża Baraniej Góry oferuje turystom wiele możliwości aktywnego wypoczynku, zarówno latem, jak i w pozostałych porach roku. Bogata jest również baza noclegowa, a drewniane i niezwykle klimatyczne domki w Wiśle oferują niezwykle komfortowe i niedrogie zakwaterowanie.

Goście odwiedzający to urokliwe górskie miasteczko, mają do dyspozycji około 100 km szlaków turystycznych zarówno pieszych, jak i rowerowych o różnej skali trudności. Na miłośników białego szaleństwa czekają tu piękne trasy narciarskie – do dyspozycji jest ponad 20 wyciągów narciarskich, jak również wiele tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Obiektami sportowymi, cieszącymi się ogromną popularnością wśród turystów jest pięć skoczni narciarskich, z których największą jest skocznia Malinka imienia Adama Małysza. Fani sportu powinni odwiedzić także Muzeum Narciarskie oraz Galerię prezentującą sportowe trofea najwybitniejszego polskiego skoczka narciarskiego.

Domki w Wiśle to gwarancja noclegów nie tylko blisko gór i natury, ale również miejsc niezwykle ciekawych pod względem kulturowym i historycznym. Warto odwiedzić Enklawę budownictwa drewnianego przy Muzeum Beskidzkim, której historia sięga lat 80. XX wieku prezentującą tradycyjne elementy kultury ludowej Górali Śląskich, zamieszkujących Wisłę. Ciekawym miejscem jest także, znajdujący się na szlaku śląskiej architektury drewnianej pochodzący, wzniesiony w połowie XIX w. w stylu alpejskim Zameczek Myśliwski Habsburgów. Mieści się w nim klimatyczna kawiarnia „Kultura”, w której odbywają się koncerty muzyki na żywo. Na uwagę zasługuje również pochodzący z lat 30. ubiegłego stulecia Zamek Prezydencki, w którym niemal całe wnętrze wygląda tak samo jak przed wojną. Ponadto, Wisła jest miejscowością wyjątkowo interesującą pod względem religijnym – na terenie miasta znajduje się 5 kościołów ewangelickich, 5 kościołów katolickich oraz 4 świątynie innych wyznań.