Deprecated: Function create_function() is deprecated in /usr/home/Mati1271/domains/domkiwbeskidach.com.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258 Domki w Górach - znajdź nocleg dla siebie -
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com

Domki w Górach – znajdź nocleg dla siebie

Jesteście zmęczeni tłumami na górskich szlakach, zgiełkiem głównych deptaków w turystycznych miejscowościach, tandetnymi pamiątkami „Made in China” i krzyczącymi ze wszystkich stron reklamami, lecz wciąż nie chcecie rezygnować z urlopu w górach? Co powiecie na wypoczynek w Beskidach?
Beskidy to nie tylko najmłodsze w Polsce góry, charakteryzujące się malowniczymi, rozległymi polanami i pięknymi lasami, to również miejsce o bogatej historii, ciekawych obyczajach, przepysznej kuchni i wielu innych niesamowitych atrakcjach, dzięki którym żaden turysta na nudę z pewnością narzekał nie będzie. Dodajmy do tego jeszcze ciszę i spokój.

Znajdź Nocleg w Górach

Beskidzkie szlaki turystyczne

Spacerowanie niewysokimi i raczej niewymagającymi beskidzkimi szlakami może być prawdziwą przyjemnością zarówno dla mniej wytrawnych turystów, jak i tych bardziej doświadczonych piechurów. Jednak jeśli sądzicie, że w Beskidach czekają na Was tylko łatwe szlaki spacerowe, jesteście w błędzie. Wycieczka na Koronę Beskidu Śląskiego – Skrzyczne, a następnie ze Skrzycznego do Przełęczy Salmopolskiej może skończyć się naprawdę niezłą zadyszką. Ponadto, to właśnie w Beskidach znajduje się masyw Babiej Góry z wierzchołkiem Diablakiem wysokim na 1725 metrów, czyli najwyższym szczytem Polski, położnym poza Tatrami. Ta trasa również wymaga większej sprawności fizycznej. Poza tym, Babia Góra jest doskonałym punktem widokowym – rozległa panorama roztacza się stąd we wszystkich kierunkach. Podziwiać można Beskid Żywiecki z Pilskiem, Beskid Mały, Beskid Śląski, Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski oraz Tatry, a także Orawę, Góry Choczańskie i Małą Fatrę.

Najlepsze szlaki turystycznePodczas urlopowych wyjazdów jednym z największych dylematów jest zakwaterowanie – miejsce, w którym można poczuć się bezpiecznie oraz komfortowo i po prostu odpocząć. W Beskidach z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek w wynajętych domkach. Nic w tym dziwnego bo klimatyczne domki w górach mogą łączyć w sobie atmosferę panującą w górskich schroniskach z wygodą oferowaną w pensjonatach i hotelach. Nad tymi ostatnimi mają jednak przewagę, zarówno cenową – są tańsze, jak i tą dotyczącą komfortu – oferują nieograniczoną swobodę. Domki w górach to miejsca, w których zatrzymać mogą się większe grupy – znajomych, współpracowników oraz rodziny z dziećmi. Wynajmując domki w górach na wakacje lub na weekend wynajmuje się niczym nieskrępowaną przestrzeń do wyłącznej dyspozycji z nowoczesnym wyposażeniem i niezapomnianymi widokami gór z każdej strony. Beskidy bowiem rozciągają się przez bardzo duży obszar, a falujące wzniesienia ciągną się aż po horyzont.

Domki w górach to komfort nieśpiesznych śniadań, tym smaczniejszych jeśli wszystkie produkty kupiliśmy u lokalnych gospodarzy. Warto w tym celu odwiedzić, znajdującą się w Górach Małych Chlebową Chatę, której właściciele wypiekają pyszny chleb, korzystając z tradycyjnego, znanego od stuleci przepisu. Nabyć można tu także masło, ser oraz smalec domowej roboty.
A jeśli marzycie o swobodnych kolacjach przy ognisku z gitarą i kuflem tradycyjnego, lokalnego browaru w ręku domki w górach pomogą Wam w ich spełnieniu. A propos browaru, poza spacerami po beskidzkich szlakach znajdziemy tu wiele innych ciekawych atrakcji, a jedną z nich jest na pewno Muzeum Browaru w Żywcu. Ten, popularny w Polsce browar założony został w XIX wieku, a w muzeum poznać można jego historię oraz cały proces wytwarzania piwa. Kolejne nudne muzeum pomyślicie? A co powiecie na podróż wehikułem czasu, wizytę w drukarni, galicyjskiej karczmie i kolonialnym sklepie? Na koniec oczywiście degustacja piwa, to wszystko sprawi, że ciężko będzie Wam opuścić to miejsce.

Domki w górach to również gwarancja spokoju i wyciszenia na łonie natury bo góry są tu praktycznie na wyciągnięcie ręki, a tłumów brak. W trakcie górskich wędrówek warto zainteresować się otaczającą nas przyrodą, tym bardziej, że w Beskidach jest ona unikatowa. Szlak na Babią Górę prowadzi przez Babiogórski Park Narodowy, w którym występuje charakterystyczny układ naturalnych ekosystemów górskich. Sama Babia Góra ma najlepiej wykształcony piętrowy układ roślinności na jednym stoku spośród wszystkich gór w Polsce. Zaobserwować tu można wszystkie piętra roślinne: piętro podgórza, regiel górny i regiel dolny, piętro kosodrzewiny i piętro alpejskie.

Wynajem noclegów w Górach

Zastanawiacie się co można robić w Beskidach zimą? Znajduje się tu całe mnóstwo ośrodków sportów zimowych dla zaawansowanych i początkujących, a tym samym dużo wyciągów orczykowych i tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. A w Żywcu, każdego roku w styczniu odbywa się Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych ”Żywieckie Gody”, podczas którego prezentowane są występujące w Beskidach tradycje i obyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Szczególnie ciekawy jest konkurs trzaskania bata.

Beskidy są dobre na każdą porę roku – zachwycają swoim pięknem ukwiecone wiosną, skąpane w letnim słońcu, pokryte jesiennymi barwami lub zimową pierzyną śniegu. Podobnie domki w górach, niezależnie od pogody chętnie przyjmą w swoje progi wszystkich gości.