+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com

Domki Międzybrodzie – zaplanuj nocleg

Beskid Żywiecki to niezwykle ciekawy region, prawdziwy raj dla miłośników gór… i nie tylko. Właśnie tu znajdują się najwyższe, po Tatrach wzniesienia w naszym kraju, a to całkiem najwyższe – Babia Góra (1725 metrów) przywodzi na myśl nawet alpejskie szczyty. Wierzchołkiem Babiej Góry jest Diablak, nazwany tak nie bez przyczyny, gdyż podejście na niego potrafi być naprawdę niebezpieczne, a pogoda niezwykle kapryśna – zmienia się dość często w bardzo krótkim czasie. Babia Góra jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu – na jej zboczach występuje, najlepiej ukształtowany spośród wszystkich gór w Polsce charakterystyczny – piętrowy układ roślinności.

Nie można zapomnieć również o kolejnym szczycie – Pilsku (1557 metrów), które zimą jest prawdziwą mekką narciarstwa. Na wielbicieli białego szaleństwa czekają tu liczne wyciągi i trasy zjazdowe, które z pewnością spełnią oczekiwania wszystkich narciarzy, nawet tych najbardziej wymagających. Ośrodek Narciarski Pilsko jest głównym centrum narciarstwa w tej okolicy.

najlepsze noclegi w górach

Cały Beskid Żywiecki charakteryzuje się pięknym krajobrazem, to miejsce, w którym wyniosłe szczyty idealnie współgrają z malowniczymi dolinami, poprzecinanymi wstęgami rwących potoków. W górskich dolinach ulokowały się urokliwe miejscowości, w których wciąż niezwykle ważna jest tradycja, a ludowa zabudowa i żywa kultura góralska potrafią skraść serce niejednemu turyście. U stóp Babiej Góry znajduje się Zawoja, z kolei Pilsko króluje nad Korbielowem, popularne są także Rajcza, Zwardoń i Jeleśnia, warto odwiedzić również Międzybrodzie, a właściwie dwa Międzybrodzia – Bialskie i Żywieckie. I to w tych miejscowościach najlepiej szukać zakwaterowania na wymarzony urlop.

Domki w Międzybrodziu – komfortowe pokoje

Domki Międzybrodzie są idealne do wynajęcia dla par, rodzin i grup przyjaciół, doskonale sprawdzają się także podczas wyjazdów integracyjnych – czy to studenckich czy też pracowniczych. Domki w Międzybrodziu oferują niezwykłą swobodę, której nierzadko próżno szukać w hotelach czy pensjonatach. Można poczuć się tu po prostu jak we własnym domu, z tą różnicą, że na wyciągnięcie ręki mamy piękne, górskie krajobrazy.
Jednak Beskid Żywiecki to nie tylko górskie wędrówki i jazda na nartach, to także idealne miejsce do uprawiania turystyki rowerowej, a także… sportów wodnych.

noclegi z kominkiem

Lokalizacja Międzybrodzia Bialskiego czyni z tej miejscowości miejsce idealne pod względem turystyczno-wczasowym, a pokoje Międzybrodzie to gwarancja odpoczynku blisko natury.
Mieniące się wody Jeziora Międzybrodzkiego oraz biegnąca tędy rzeka Soła sprawiają, że Międzybrodzie Bialskie to kompletny ośrodek sportów wodnych, nad którym górują szczyty Rogacza, Magurki Wilkowickiej i Chrobaczej Łąki. Wynajmując na wakacje domki nad jeziorem Międzybrodzkim na nudę w pewnością narzekać nie można. Poza uprawianiem prawie wszystkich możliwych sportów wodnych oraz odkrywaniem tutejszych, szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych znaleźć można również wiele innych atrakcji. Wielbiciel wędkarstwa na pewno ucieszy fakt, że w Jeziorze Międzybrodzkim żyje wiele gatunków ryb, złowić więc można między innymi szczupaka, sandacza, karpia, płoć, okonia, pstrąga, leszcza czy suma. A pod koniec lata w okolicznych lasach grzyby rosną jak… grzyby po deszczu i do woli korzystać można z przyjemności ich zbierania.
Międzybrodzie Żywieckie, dzięki położeniu nad brzegami Jeziora Żywieckiego i w otoczeniu górskich szczytów jest również idealnym miejscem wypoczynkowo-rekreacyjnym, oferującym swoim gościom szereg różnorodnych atrakcji.

Domki nad jeziorem Żywieckim

wspaniałe atrakcje w MiędzybrodziuDomki nad Jeziorem Żywieckim to idealny wybór dla osób kochających zarówno górskie wycieczki, jak i sporty wodne. Jezioro Żywieckie jest sztucznym zbiornikiem, niezwykle malowniczo położonym pomiędzy zielonymi szczytami Beskidów. Latem jezioro oraz jego okolica tętni życiem, a dzięki pływającym po nim licznym żaglówkom i rowerom wodnym można odnieść wrażenie, że jest się dosłownie, na Mazurach. Skorzystać można tu z niezwykle bogatej oferty uprawiania wszelakich sportów wodnych – liczne szkółki pływackie i żeglarskie, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz bezpłatne kąpielisko znajdujące się w zatoczce Moszczanka zachęcają do aktywnego wypoczynku. Kursują tu również statki wycieczkowe, a dookoła jeziora wiodą górskie szlaki turystyczne.

A jeśli chcielibyście Jezioro Żywieckie podziwiać z góry, najlepszym do tego punktem widokowym jest wzniesienie Żar (761 metrów). Ze szczytu rozciąga się panorama na całą Kotlinę Żywieckiego oraz wznoszące się nad nią szczyty Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego. Widać stąd także Pogórze Śląskie z jego miastami i kominami zakładów przemysłowych.

Na górę Żar dostać można się na dwa sposoby. Jednym z nich jest oczywiście spacer, a wybierać można spośród dwóch szlaków – zielonego, czas przejścia to 2 h w górę i 1,45 h w dół lub czerwonego, czas przejścia to 4:05 h pod górę i 3:30 h w dół. Można również skorzystać z kolejki linowo-terenowej, która zabiera turystów na sam szczyt góry w zaledwie 8 minut.

Na górze Żar poza restauracjami oraz niezwykłą panoramą czeka na nas jeszcze dodatkowa atrakcja – jeden z głównych ośrodków szkolenia szybowcowego w Polsce – Górska Szkoła Szybowcowa „Żar” – założona w roku 1936 i uważana za jedną z najważniejszych w historii polskiego szybownictwa. Jeżeli więc nie wystarcza Wam podziwianie widoków ze szczytu góry, możecie podziwiać je także z lotu ptaka. Na górze Żar oraz w jej okolicy spróbować można lotu paralotnią, który poza pięknymi widokami oferuje także niesamowite przeżycia. Masz obawy? Niepotrzebnie – loty paralotniowe należą do grupy najbezpieczniejszych sportów powietrznych na świecie, a więcej wypadków zdarza się np. podczas jazdy na nartach. Ponadto, loty widokowe organizowane są tylko i wyłącznie w tandemie – w towarzystwie doświadczone pilota, który dba o nasz komfort i zaopatrzony jest w dodatkowy spadochron. Nam pozostaje tylko cieszenie się przygodą i uwiecznianie pięknych krajobrazów za pomocą aparatu fotograficznego.

Noclegi Międzybrodzie – Góralska kultura

Poza ogromem możliwości uprawiania sportu Beskid Żywiecki to także, wciąż niezwykle żywa góralska kultura. Jeśli więc chcielibyście poznać panujące tu tradycje i zwyczaje domki w Międzybrodziu stanowią rewelacyjną opcję ponieważ żywiecki folklor bije tu z każdego kąta. Przy kieliszku domowej miodówki i zajadając pieczone na ogniu owcze sery z wypiekami na twarzy słuchać będziecie bacowskich gawęd. Wszechobecna jest tu również tradycyjna muzyka.

Mieszkańcy regionu żywieckiego grają przede wszystkim na dudach – instrumencie złożonym ze skórzanego mieszka i piszczałek oraz na skrzypcach. Nieodłącznym elementem są oczywiście tańce i nierzadko niezwykle stare oraz równie piękne góralskie pieśni i przyśpiewki charakteryzujące się oryginalną tonalnością. Wspaniałą wizytówką kultury i tradycji Beskidu Żywieckiego są zespoły regionalne – w Międzybrodziu Żywieckim działa Regionalny Dziecięcy Zespół „Jaworzyna”. Takie lokalne grupy zajmują się nie tylko promocją regionalnych tańców, śpiewu i muzyki, promują również historię oraz kulturę danego miejsca.
Noclegi Międzybrodzie gwarantują idealne miejsce wypadowe na przemierzanie pięknej, górskiej krainy, skrywającej w sobie wiele niespodzianek oraz poznawanie góralskich tradycji Beskidu Żywieckiego.