Deprecated: Function create_function() is deprecated in /usr/home/Mati1271/domains/domkiwbeskidach.com.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258 Domki Korbielów - odwiedź niezwykłe miasto -
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com
+48 570 747 522 domkibeskidy@gmail.com

Domki Korbielów – odwiedź niezwykłe miasto

W czasie urlopowych wyjazdów bardzo ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. Poza wysokim standardem takiego miejsca, ważne jest również nasze bezpieczeństwo oraz bliskość turystycznych atrakcji. Podczas pobytu w górach warto szukać noclegów w pobliżu szlaków oraz stoków narciarskich. W Beskidach takim idealnym miejscem są domki Korbielów. Komfortowe i oferujące niczym nieograniczoną swobodę domki Korbielów proponują przestronne wnętrza za niewielką cenę.

Korbielów to dość kameralna, położona na samym krańcu południowym Polski miejscowość turystyczna, co sprawia że można spędzić tu wymarzony urlop z dala od tłumów, hałasu i miejskiego pośpiechu. Szczególnie wielbiciele górskich wędrówek oraz miłośnicy sportów zimowych odnajdą tu prawdziwy raj. Korbielów położony jest w Beskidzie Żywieckim, na samych stokach Pilska. Pilsko (1 557 metrów n.p.m.) to, zaraz po Babiej Górze najwyższy szczyt w regionie. Wierzchołek Pilska, z którego roztacza się piękna i niezwykle szeroka panorama obejmująca Beskid Śląski i Żywiecki, Tatry oraz góry Słowacji, a przy dobrej pogodzie nawet wschodnie szczyty Sudetów, znajduje się na granicy polsko-słowackiej. Idąc na Pilsko z Korbielowa odpocząć można w schronisku na Hali Miziowej, a czas takiej wyprawy to z reguły około 5:30 h, zimą czas przejścia może być nieco dłuższy. Do schroniska prowadzi czerwony Główny Szlak Beskidzki. Przez Korbielów prowadzą również inne szlaki turystyczne – żółty z Sopotni Wielkiej przez Łaysówkę na Wierch Jabłonki, następnie schodzący do Przyborowa oraz czarny przez Przełęcz Jałowiecka Północna na Magurkę, przełęcz pod Małą Mędralową i Krzyżówki do Przełęczy Glinne.

Korbielów domki, nad którymi króluje Pilsko gwarantują ciekawy, wakacyjny czas, ponieważ Pilsko nie jest tylko zwykłą górą. Cały masyw oferuje szeroką gamę atrakcji – od oczywiście turystyki pieszej przez kolarstwo górskie i jazdę konną po narciarstwo oraz snowboard. Spróbować tu można również jazdy na skuterach śnieżnych, snowtubingu oraz innych zimowych atrakcji. Korbielów niezaprzeczalnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich w Polsce. Sezon narciarski rozpoczyna się tu już w listopadzie i trwa zazwyczaj do końca marca, a nierzadko nawet do pierwszych dnia maja. Największym w Korbielowie i jednocześnie najwyżej położnym, poza Kasprowym Wierchem ośrodkiem narciarskim w Polsce jest Ośrodek Narciarski Pilsko. Na turystów czekają tu dwa wyciągi krzesełkowe oraz kilkanaście wyciągów orczykowych, również takie dedykowane małym dzieciom.

Oferowane trasy narciarskie charakteryzują się zróżnicowanym stopniem trudności, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pilsko daje możliwość nieskrępowanej jazdy po wielu trasach, ale można również jeździć poza nimi, dlatego skitouring rozwija się tu niezwykle prężnie. Snowpark Pilsko, to z kolei królestwo snowboardzistów, uznawane za najlepsze w naszym kraju. Na fanów freestyle’u czekają tu specjalne przeszkody i urządzenia dla osób, lubiących ekstremalne wyczyny na nartach lub jednej desce. Snowpark Pilsko to miejsce stworzone przez grupę zapaleńców z Furrora Team, dzięki czemu jest tu wszystko, czego może zapragnąć każdy pasjonat akrobacji na śniegu. Snowpark otwierany jest, kiedy tylko spadnie 30 centymetrów śniegu.

Domki Korbielów oferują zakwaterowanie przez cały rok, także zimą gwarantując komfort oraz niczym niezmącony odpoczynek, tak ważny po szaleństwach na stoku. A jeśli podczas urlopowych wyjazdów lubicie również zwiedzać zabytki, choć w Korbielowie nie znajduje się ich wiele, zobaczyć tu możecie założoną w XV wieku osadę wołoską, pochodzącą z 2 połowy XIX wieku drewnianą kaplicę oraz drewniany dom wybudowany w połowie XIX wieku. Jednak jeżeli pragniecie poznać jeszcze lepiej historię i kulturę Beskidy Żywieckiego udać się możecie do oddalonego o zaledwie 23 kilometry Żywca.

Korbielów ma bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, która jest w stanie przyjąć dużą ilość turystów, a domki Korbielów to idealne miejsce na wakacyjny rodzinny wyjazd lub weekendowy wypad ze znajomymi.